#Akcja Żonkile

Utworzono dnia 24.04.2024

Nasza szkoła włączyła się w tym roku w upamiętniającą Powstanie w Getcie Warszawskim #AkcjaŻonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w zajęciach dotyczących Powstania w Getcie Warszawskim. Klasy VII i VIII obejrzały film animowany ,,Zdążyć przed Panem Bogiem" zrealizowany na podstawie reportażu Hanny Krall i jej rozmów z Markiem Edelmanem. Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z komiksem pt. ,,Edelman". Po projekcji filmu wykonali związane z nim zadania i dzielili się swoimi wrażeniami i refleksjami.

Klasy młodsze obejrzały animację pt. ,,Będę pisać". Jest to opowieść o przedwojennych i wojennych losach dwójki żydowskich nastolatków z Warszawy. Uczniowie dowiedzieli się w sposób dostosowany do swojego wieku czym było getto, co znaczy słowo Holocaust i jak tragiczne były losy polskich Żydów podczas II wojny światowej. Wiedzę utrwaliły karty pracy, które wykonali na koniec zajęć.

Finałem dnia było wręczanie przez przedstawicieli Szkolnego Samorządu Uczniowskiego uczniom i nauczycielom żółtych żonkili podczas przerw międzylekcyjnych.

Koordynatorkami akcji były panie: Katarzyna Wlazłowska i Iwona Kozdęba. W działania włączyły się także opiekunki SSU, Edyta Chodzyńska i Katarzyna Kaszycka oraz nauczycielka plastyki, Ewelina Hamera.

#ŁączyNasPamięć

#AkcjaŻonkile

Utworzono dnia 24.04.2024, 11:35

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19421