W hołdzie Niezłomnym

Utworzono dnia 06.03.2024

W naszej szkole tradycją jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Już tydzień przed tym wydarzeniem na szkolnym korytarzu w gablocie koła historycznego wyeksponowana została gazetka poświęcona Żołnierzom Niezłomnym.

W dniu 4 marca uczennice i uczniowie klas V i VII w hołdzie Żołnierzom Wyklętym zaprezentowali piękny montaż słowno – muzyczny dla grona pedagogicznego oraz swoich koleżanek i kolegów. Akademię rozpoczęła historyczna scena przysięgi żołnierzy wyklętych w wykonaniu uczniów klasy VII. Następnie młodzi aktorzy przedstawili krótki zarys powojennych, tragicznych losów tych, którzy sprzeciwili się nowemu systemowi i władzom podporządkowanym ZSRR. Wspomnieli najbardziej znane postacie. Oprócz wierszy zaprezentowali także piękne pieśni: „Biały krzyż” w wykonaniu Gabrieli Łuckiej z klasy V oraz „Walczyk dla Inki” w wykonaniu Nikoli Gawareckiej z klasy VII. Dyrektor szkoły pani Teresa Szymczak podziękowała na koniec wykonawcom za przypomnienie społeczności szkolnej o tych smutnych, ale ważnych kartach naszej historii.

Przedstawienie przygotowały panie: Iwona Kozdęba i Katarzyna Wlazłowska.

W hołdzie Niezłomnym

Utworzono dnia 06.03.2024, 10:36

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Wszystkich: 19424